رونمایی کتاب «عبای آسمون»
رونمایی کتاب «عبای آسمون»

هوالعزیز کتاب «عبای آسمون» همزمان با ۱۹ ماه رمضان ۱۴۴۴، در سی‌امین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی قرآن، رونمایی شد. این رونمایی با حضور سرپرست محترم وزارت آموزش‌وپرورش، آقای دکتر رضامراد صحرائی، معاونت پرورشی، آقای اصغر باقرزاده، مدیرعامل مؤسسهٔ فرهنگی منادی تربیت، آقای رضا قمرزاده انجام شد. «عبای آسمون» منظومه‌ی کودکانه‌ی حدیث شریف کساء است که تلاش […]

هوالعزیز

کتاب «عبای آسمون» همزمان با ۱۹ ماه رمضان ۱۴۴۴، در سی‌امین دوره‌ی نمایشگاه بین‌المللی قرآن، رونمایی شد. این رونمایی با حضور سرپرست محترم وزارت آموزش‌وپرورش، آقای دکتر رضامراد صحرائی، معاونت پرورشی، آقای اصغر باقرزاده، مدیرعامل مؤسسهٔ فرهنگی منادی تربیت، آقای رضا قمرزاده انجام شد.
«عبای آسمون» منظومه‌ی کودکانه‌ی حدیث شریف کساء است که تلاش می‌کند، بچه‌ها را با زبانی موزون، با این حدیث شریف آشنا کند.

سرایندگان این منظومه، آقایان سیدحسین متولیان و روح‌الله کاظمی‌زاده هستند. این کتاب با ذوق و هنر خانم سحر فرهادروش، تصویرگری و خانم سارا نجفی صفحه‌آرائی شده‌است.

دکتر صحرائی در حاشیه‌ی این رونمایی اظهار کرد: خوشحالم که در اولین رویداد رسمی از اثری رونمایی می‌کنیم که در فرهنگ شیعیان به عنوان گره‌گشایی مطرح است.
صحرایی خاطرنشان کرد: پیام پیامبر به ما معلمان این است که برای هدایت عالم بشریت باید دغدغه و دلسوزی داشت. معلم اگر پیرو راه راستین باشد با خلاقیتی که از خود نشان می‌دهد در حوزه تعلیم و تربیت، طبیب می‌شود.

همچنین وی با اشاره به محتوای کتاب عبای آسمان که حدیث کسا در قالب شعر است، تاکید کرد: این اثر باید از کتاب، خارج شده و به دل مدرسه‌ها برود و بچه‌ها این اثر را اجرا کنند.
وی در انتها افزود: ان‌شاءالله همه ما عملا با رفتار و اخلاق قرآنی پیرو اهل کسا باشیم.

شایان ذکر است، این کتاب به‌زودی به چاپ رسیده و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ارائه خواهد شد. نسخه‌ی شنیداری کتاب نیز هم‌زمان با نسخه‌ی چاپی در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

متنی که دکتر صحرائی فوم‌برد رونمایی کتاب «عبای آسمون» را به آن مزین کردند: