رویداد بزرگ کتابخوانی عطر اربعین
رویداد بزرگ کتابخوانی عطر اربعین
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی منادی تربیت، حادثه عاشورا عظیم ترین حادثه عالم است که از آن نه تنها عالم ملک، بلکه تمامی ملکوتیان بهره‌مند می‌شوند.

در راستای اربعین حسینی، معاونت پرورشی و فرهنگی وزرات آموزش و پرورش  با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان دانش آموزی و مشارکت جمعی از عاشقان و دلدادگان سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام  طی یک فراخوان در شهریور ماه سال ۱۴۰۱ جشنواره  دلنوشته های “عطر اربعین” برگزار شد.

رضا قمرزاده  دبیر جشنواره کتابخوانی عطر اربعین عنوان کرد: یکی از اهداف این رویداد عظیم کتابخوانی، بالا بردن آگاهی کودک و نوجوان در رابطه با این رویداد عظیم تاریخی است تا بتوانند از زوایای مختلفی اربعین حسینی را مورد بررسی قرار دهند.

وی در ادامه افزود: بررسی آثار رویداد بزرگ کتابخوانی عطر اربعین پس از بررسی توسط سه نویسنده  مطرح کتاب کودک ، نوجوان و بزرگسال کشور، ۴۰ اثر از آثار رسیده برگزیده شدند که اسامی آنها طی روزهای آینده از طریق سامانه منادی تربیت  و دیگر رسانه‌های مختلف، اعلام خواهد شد.

گفتنی است موسسه فرهنگی منادی تربیت در بخش اجرایی این رویداد،  با آماده کردن ۴۰ هزار پک فرهنگی و ارسال آن به تمامی نقاط ایران اعم از استان‌ها و شهرستان‌ها وکربلای معلی شرایط حضور شرکت در این رویداد را فراهم آورد.

لازم به ذکر است که داوری آثار این دوره از جشنواره را  خانم‌ها امینی و ماهوتی و آقای بغلانی به عهده داشتند.

 

جوایز شامل ۴۰ کمک هزینه سفر به کربلا به ارزش هر سفر معادل ۵۰ میلیون ریال می‌باشد.