پسر دلفینی
پسر دلفینی
داستان انیمیشن «پسر دلفینی» در دو دنیای متفاوت، یعنی زیر آب و روی خشکی اتفاق می‌افتد و در هر بخش شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه می‌شوند. به گفته‌ی سازندگان انیمیشن، این یک داستان چندبُعدی است و یک بُعد آن از افسانه‌های بومی و ایرانی الهام گرفته و بُعد دیگر ماجراجویانه است که مخاطب بزرگسال، کودک و نوجوان را به یک اندازه به خود جذب می‌کند و به عبارتی یک انیمیشن خانوادگی محسوب می‌شود.

انیمیشن «پسر دلفینی» بعد از دوسال وقفه به دلیل ویروس کرونا بالاخره برای اکران در سینماهای ایران آماده شد. این انیمیشن زیبا در ژانر ماجراجویی و کمدی به کارگردانی محمد خیراندیش و تهیه‌کنندگی محمدامین همدانی در سال ۱۳۹۹ ساخته شد، که به دلیل شرایط همه‌گیری تاکنون در انتظار اکران بود.

توجه جهانی به پسر دلفینی ایران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

«پسر دلفینی» داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که به خاطر سقوط هواپیما در دریا از مادرش جدا شده است و توسط یک دلفین و فرزندش نگهداری می‌شود. بعد از سال‌ها پسر دلفینی که حالا بزرگ شده است، به دنبال مادر و هویت خود می‌گردد. این انیمیشن ابتدا در روسیه و توسط شرکت P&A دوبله و در بیش از ۲۰۰۰ سالن اکران شد و توانست در هفته‌های اول اکران خود به حدود یک میلیون و هفتصدهزار دلار دست پیدا کند و در رده‌ی دوم انیمیشن‌های پرفروش قرار بگیرد.