پویش عکاسی بانوان کشور  وارد مرحله نهایی شد
پویش عکاسی بانوان کشور  وارد مرحله نهایی شد
آثار" عکاسی بانوان اربعین" طی روز گذشته توسط داوران این جشنواره بررسی و انتخاب‌های اولیه این دوره وارد مرحله نهایی رقابت شدند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی منادی تربیت، امروز مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ داود یاراحمدی دبیر جشنواره عکاسی بانوان اربعین عنوان کرد: بررسی آثار اولین پویش عکاسی بانوان کشور در بخش عکاسی با موبایل و عکاسی حرفه‌ای مورد بررسی قرار خواهد گرفت، که در نهایت طی هفته آینده از طریق رسانه‌های مختلف، برگزیدگان هر بخش معرفی خواهند شد.

یاراحمدی عنوان کرد: یکی از اهداف این جشنواره پرداختن به حضور پررنگ بانوان، مادران، دختران و کودکان در پیاده‌روی اربعین است که باید هنرمندان عکاس  فعالیت‌های آن‌ها را در ابعاد و زوایای مختلف  عزاداری، روضه‌خوانی، شبیه‌خوانی، نماز، پذیرایی، توزیع نذری و.. در قالب تصویر  نمایه کنند.

یاراحمدی در راستای استقبال و حضور عکاسان از این پویش چنین عنوان کرد: با توجه به زمان کوتاه اطلاع رسانی در رسانه‌های مختلف، خوشبختانه با حضور ۱۲۰۰ شرکت کننده و تعداد تقریبا ۳۵۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، این پویش عکاسی توانست جایگاه خوبی را در بین مخاطبان و هنرمندان حرفه‌ای پیدا کند.

وی همچنین افزود: داوری این دوره از جشنواره توسط استاد علیرضا عطاریانی، دکتر کمال الدین شاهرخ و دکتر حمیده جعفری انجام شد.

گفتنی است نخستین ‌مسابقه بین‌المللی عکس بانوان اربعین توسط اداره کل فرهنگی هنری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان دانش آموزی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با همیاری و مشارکت جمعی از عاشقان و دلدادگان سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه‌السلام و به منظور شناخت هر چه بیشتر ابعاد حضور زنان، مادران و دختران در راهپیمایی عظیم اربعین برگزار شد.