کمیک‌استریپت‌هایی برای زندگی
کمیک‌استریپت‌هایی برای زندگی

مجموعه پنج‌جلدی «پی‌نما»های سعید رزاقی، بیست‌ویکم اردیبهشت ١۴٠٢، ساعت ۱۷:۳۰ در غرفهٔ مؤسسهٔ منادی تربیت(۱۸۵) واقع در سالن جنوبی ناشران کودک‌ونوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد و اکنون در بازار نشر است. این مجموعه که با نام کلی «کتاب زندگی» و در عناوین «به‌دنبال خوشبختی»، «دختری مثل نمکو»، «رفاقت با حسن کچل»، «ماه‌پیشونی قصهٔ […]

مجموعه پنج‌جلدی «پی‌نما»های سعید رزاقی، بیست‌ویکم اردیبهشت ١۴٠٢، ساعت ۱۷:۳۰ در غرفهٔ مؤسسهٔ منادی تربیت(۱۸۵) واقع در سالن جنوبی ناشران کودک‌ونوجوان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد و اکنون در بازار نشر است.
این مجموعه که با نام کلی «کتاب زندگی» و در عناوین «به‌دنبال خوشبختی»، «دختری مثل نمکو»، «رفاقت با حسن کچل»، «ماه‌پیشونی قصهٔ ما» و «به‌اندازهٔ یک نخود» در مؤسسهٔ منادی تربیت تهیه شده با هدف انتقال ارزش‌ها، سبک زندگی ایرانی-اسلامی و ترویج فرهنگ مطالعه به کودکان و نوجوانان با زبانی لب‌ریز از طنز شکل گرفته‌است.
پی‌نما یا همان کمیک‌استریپ از گونه‌های کتاب‌سازی‌ست که علی‌رغم نشر نمونه‌های غیروطنی آن هم‌چون تن‌تن، سوپرمن، بتمن و…، در بازار نشر داخلی کم‌تر موردتوجه اصحاب قلم و نشر قرار داشته و ترویج آن می‌تواند در جذب مخاطب کودک‌ونوجوان به کتاب‌خوانی و جذاب نمودن مطالعه، مؤثر واقع شود.
گفتنی‌ست در کنار رونمایی از مجموعهٔ «کتاب زندگی»، از ادامهٔ مجموعهٔ «مثل آباد» سعید رزاقی نیز در غرفهٔ مؤسسهٔ منادی تربیت رونمایی شد.
«مثل آباد» مجموعه‌ای‌ست که با کمک کمیک‌استریپ قصد در معرفی ضرب‌المثل‌ها و میراث تمثیلی زبان فارسی به مخاطب را دارد. این مجموعه ادامهٔ تولیدات قبلی در این زمینه با هدف فراموش‌نشدن مثل‌ها و داستان‌های کهن و طنازانهٔ ایرانی‌ست.
«رزاقی» نویسنده و تصویرگر کتاب کودک و از پیش‌کسوتان شاخهٔ پی‌نما در ایران است و کتب متعددی از وی در شاخهٔ کمیک‌استریپ روانهٔ بازار نشر شده‌است.